Lifting obličeje

liftingKdyž se řekne lifting, ihned se nám vybaví operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Operativní zákrok se zdá jako rychlé řešení, ale stojí to za tu jizvu, rizika a rekonvalescenci? Proč hned razantní řešení, když se nabízí i jiné?

V současnosti získává stále více na popularitě manuální terapie (lifting obličeje), která místo skalpelu využívá pouze prsty maséra. Lifting obličeje patří k velice účinné kosmetické, ale i zdravotní péči o pokožku obličeje. Používají se při něm jednoduché, systematické hmaty, které působí na mimické svaly v obličeji.

Obličej je prvním, čeho si na druhém člověku všímáme. Jsme- li unavení, přepracovaní, nemocní nebo naopak veselí, zdraví, šťastní, vše se odráží v obličeji. Tedy nejen fyzický, ale i psychický stav naší bytosti. A dotek je jedním z nejstarších a nejpřirozenějších komunikačních kanálů mezi lidmi, který dokáže navrátit ztracenou duševní rovnováhu.

Škoda, že se v poslední době spíše potlačuje, než rozvíjí. Ale dotek má pro člověka ještě jeden obrovský přínos, a to ten, že působí terapeuticky. Vypínací masáž obličeje - lifting dokáže tedy navodit nejen psychickou pohodu a harmonii, což přináší jako vedlejší efekt vyšší sebevědomí a spokojenost klienta, ale také krásně vypnout pokožku obličeje.

Aby liftingová masáž obličeje přinesla dlouhodobé pozitivní účinky, doporučuje se nejprve 4 - 6 provedení 2x týdně. Potom je dobré absolvovat masáž vždy jednou za tři až čtyři týdny pro zachování požadovaného efektu.

 • Účinky masáže:
  – zlepší se prokrvení svalů v obličeji, což přispívá k tzv. zdravé barvě obličeje, pleť je jasnější
  – zvyšuje pružnost kůže
  – zpomaluje tvorbu vrásek
  – odstraňuje svalové napětí
  – brání stárnutí pleti
  – příznivě působí na psychiku (na celou nervovou soustavu)
  – odplavuje se kyselina mléčná (způsobuje únavu)
  – zlepšuje prokrvení svalů v obličeji a na krku, čímž přispívá k detoxikaci
 • Nemasírujeme při:
  – hnisavých a virových kožních nemocech
  – veškerých stavech akutních onemocnění
  – nádorových nemocech
  – zánětlivých projevech a nemocech
  – poruchách činnosti štítné žlázy
 • Délka masáže:
  cca 60 minut