Ušní svíce

usni sviceJedná se o přírodní relaxační prostředek, využívající účinků tepla (případně i bylin) z hořící svíčky, ke zlepšení prokrvení ucha. Svíčka je vyrobena z přírodní tkaniny, včelího vosku, parafinu a případně silic léčivých rostlin.

Kouř hořící svíčky (lehce vložené do ucha), klesá do vnitřního ucha. Čištění se provádí postupně v obou uších. Dochází k vyrovnání tlaků v příušních dutinách a  přes Eustachovu trubici v celé oblasti hlavy a krku, čímž zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje usazeniny a  stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu. Teplo vytvořené hořením svíčky změkčuje nahromaděný maz a vytvořený podtlak ho komínovým efektem vysaje.

Nahromaděný ušní maz může být příčinou mnohých obtíží jako jsou hučení, pískání, šum, nerovnováha ušního tlaku a pocit zalehlých uší. Teplo svíčky prohřívá i mikrosystém ušního laloku, a tak působí na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh onemocnění z prochladnutí.

Upravuje čistící působení lymfatické drenáže ucha. Celkově posiluje imunitní systém organizmu. Při aplikaci se klient cítí příjemně, vnímá teplo a jemný praskot v uchu. Po odstranění svíčky a nečistot lépe slyší.

Aplikace svíce nenahradí lékaře, ale svým účinkem pozitivně ovlivňuje léčbu.

  • Vhodné při:
    šelestu v uších, vleklých bolestech nebo pocitech tlaku v uších a hlavě, migréně, nedostatečném prokrvení ucha, mírné formě zánětu středního ucha, svrbění v uchu, akutní a chronické rýmě, poruchách čichu, zánětech mandlí, energetickém posílení při nedoslýchavosti, odstranění zbylé vody po koupání. Aplikace je prospěšná i lidem pracujícím v prašném prostředí, pro osoby trpící tlakem v uších po cestování v letadle nebo pobytu na horách.
  • Nevhodné při:
    čerstvé perforaci bubínku, akutním zánětu středního ucha, alergii na obsažené látky, zvýšené teplotě, děti do šesti let.
  • Přibližná délka terapie:
    30 minut