Breussova masáž

Breus1Masáž vyvinul přírodní léčitel Rudolf Breuss z Rakouska, známý v Čechách svou 42- denní kůrou proti rakovině, autor světového bestselleru „Rakovina,  leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky“.

Tato masáž se většinou používá po ošetření Dornovou metodou. Používá se však i jako příprava pro napravování páteře, protože má- li klient napjaté svalstvo, tkáň se masáží uvolní. Jako samostatná forma terapie se tato jemná energetická masáž výborně hodí na uvolňování a prevenci.

Posunuté hrudní nebo bederní obratle při ní mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Jedná se o masáž zad speciálními pomalými hmaty, kterými se oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo, a zároveň se vtírá do oblasti páteře kvalitní třezalkový olej, který proniká do páteře pokožkou a vyživuje meziobratlové ploténky. Tím se docílí jejich nabobtnání a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Breus2Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Navíc se při Breussově masáži automatickým ošetřením akupresurních bodů – především na meridiánu močového měchýře – mohou uvolnit blokády a duchovní napětí, a tak se prohloubí účinek.

Při zvlášť bolestivých potížích, jako například ischialgie nebo „houser“, je Breussova masáž většinou jedinou metodou, kterou klient snese. Pomocí této masáže mohou ploténky optimálně regenerovat a znovu se nabít energií.

  • Vhodné pro:
    vyrovnání celkové statiky organismu, uvolnění psychických, fyzických a energetických bloků, vyrovnání zad, zmírnění svalové disbalance, uvolnění meziobratlových plotének, uvolnění napjatého zádového svalstva, prevenci onemocnění páteře. Tato masáž je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze. Také je vhodná při Bechtěrevově nemoci.
  • Nevhodné při:
    pro svou jemnost je masáž vhodná téměř všude – nejsou známy kontraindikace.
  • Přibližná délka terapie:
    30 minut

Reference klientů

Několik let mě bolela kyčel, chodila jsem na rehabilitace a různé procedury k ortopedovi, nic nepomáhalo. Nakonec ortoped doporučil operaci kyčle. Zmínil možnost, že bolest jde z páteře (nervy), ale nakonec usoudil, že bolest je dána změnami přímo na kyčli. Nakonec se ukázalo, že mluví o „té druhé“ kyčli, než mě bolela. Tím jsem ukončila návštěvy i tohoto, prý vyhlášeného, lékaře. Bolest mě však velmi omezovala: měla jsem potíže s chůzi, sezením, ležením/spánkem.bylo to vyčerpávající. Jeden den jsem šla k Lence na masáž a ona, protože znala má záda a veděla o mém problému s kyčlí, doporučila mi vyzkošet Breussovu masáž. Během ní dochází k uvolnění meziobratlových prostor, páteře. Po masáži jsem se cítila jako znovuzrozená – a bolest kyčle zmizela!!! Děkuji Lence, zafungovala lépe než ortoped, a ochránila kvalitu mého následujícího života. Terapie Breussovkou je široce použitelná a Lenčiny schopnosti nedocenitelné

Ivona Dostálová

Chtěla bych podotknout,že všechny reference na Leničku Blahutovou jsou pravdivé. Absolvovala jsem u ní několik kurzů, ve kterých nám s láskou vysvětlovala postup a s buldočí trpělivostí čekala až vše pochopíme a zvládneme. Na vlastních bolavých zádech jsem si vyzkoušela její andělské ruce při BREUSSOVÉ MASÁŽI. Pak jsem si připadala jako v nebi. Tak uvolněnou páteř jsem snad měla naposledy ve školce. A to mi bude padesát. Určitě se zase s radostí objednám.

Sylva Lacková