Baňkování

Léčba baňkami svými kořeny sahá až do Mezopotámie, starověkého Řecka a  staré Číny, kde se  používala po tisíciletí. Dodnes je součástí tradiční čínské terapie. Baňkování je vhodná doplňková metoda dalších masážních technik.

Lze ji také použít pro rychlou uvolňující masáž zad (baňková masáž). Baňky ovlivňují procesy i na místech vzdálených aplikaci a jejich účinek lze zesílit tím, že je přiložíme na speciální akupresurní body.

Masáž spočívá v přikládání skleněných nebo silikonových nádobek na pokožku. Baňka se přiloží na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Baňku lze zanechat na místě přisátí nebo s ní pohybovat. Pokožka se prudce prokrví a zčervená.

Prokrvením se rozproudí energie v těle, a tím se rychleji vylučují škodliviny. Baňkování pročišťuje krev, zlepšuje oběh, reguluje a zdokonaluje funkce autonomního nervového systému, odstraňuje bolesti, uvolňuje ztuhlé svaly. Má pozitivní vliv na kůži, svaly, klouby a zažívací ústrojí.

Vhodné

pro odstranění blokád a ztuhlosti svalů, pro detoxikaci organizmu, příznivě působí na lymfatický systém, na zažívání, na problémy s močovým měchýřem, na astma, kašel, zánět průdušek, při opakovaném nachlazení, při otocích a bolestech nohou, při vysokém tlaku.

Nevhodné při

trombózách, křečových žilách, gangrénách, otevřených ranách, hnisavých infekcích, plicních, krevních, či kožních nemocech, poruchách srdečního rytmu, hypertenzi třetího stupně, těhotenství.

Přibližná délka masáže

individuálně, dle potřeby 10-60 minut

Baňky

používám silikonové baňky