Lifting obličeje

Když se řekne lifting, ihned se nám vybaví operační zákrok, při kterém se provádí napínání pokožky. Operativní zákrok se zdá jako rychlé řešení, ale stojí to za tu jizvu, rizika a rekonvalescenci? Dnes se také používá laser, botox, kyselina hyaluronová, vkládání nití apod. všechno to jsou invazivní techniky, při kterých se narušuje kůže. Proč hned razantní řešení, když se nabízí i jiné?

V současnosti získává stále více na popularitě manuální terapie (lifting obličeje), která místo skalpelu využívá pouze prsty maséra. Lifting obličeje patří k velice účinné kosmetické, ale i zdravotní péči o pokožku obličeje. Používají se při něm jednoduché, systematické hmaty, které působí na mimické svaly v obličeji.

Obličej je prvním, čeho si na druhém člověku všímáme. Jsme- li unavení, přepracovaní, nemocní nebo naopak veselí, zdraví, šťastní, vše se odráží v obličeji. Tedy nejen fyzický, ale i psychický stav naší bytosti. A dotek je jedním z nejstarších a nejpřirozenějších komunikačních kanálů mezi lidmi, který dokáže navrátit ztracenou duševní rovnováhu.

Škoda, že se v poslední době spíše potlačuje, než rozvíjí. Ale dotek má pro člověka ještě jeden obrovský přínos, a to ten, že působí terapeuticky. Vypínací masáž obličeje – lifting – dokáže tedy nejen krásně vypnout pokožku obličeje, ale také navodit psychickou pohodu a harmonii, což přináší jako vedlejší efekt vyšší sebevědomí a spokojenost klienta.

Aby liftingová masáž obličeje přinesla dlouhodobé pozitivní účinky, doporučuje se nejprve 4 – 6 provedení, vždy 2x za týden. Potom je dobré absolvovat masáž vždy jednou za tři až čtyři týdny pro zachování požadovaného efektu.

Účinky masáže:

 zlepší se prokrvení svalů v obličeji, což přispívá k tzv. zdravé barvě obličeje, pleť je jasnější
 zvyšuje pružnost kůže
 zpomaluje tvorbu vrásek
 odstraňuje svalové napětí
  brání stárnutí pleti
 příznivě působí na psychiku (na celou nervovou soustavu)
 odplavuje se kyselina mléčná, která způsobuje únavu
  zlepšuje prokrvení svalů v obličeji a na krku, čímž přispívá k detoxikaci

 

Nemasírujeme při:

 hnisavých a virových kožních nemocech
 veškerých stavech akutních onemocnění
 nádorových nemocech
zánětlivých projevech a nemocech
poruchách činnosti štítné žlázy

 

Délka masáže:

cca 60 minut