Manuální lymfatická masáž

Lymfatický systém se svými vlásečnicemi, cévami a uzlinami je součástí oběhové soustavy. Má sběrnou (sbírá lymfu podobně jako žilní systém krev) a obrannou, imunologickou funkci.

Jedná se o staročínskou léčebnou metodu. Tato manuální masáž je zaměřena na lymfatický systém, provádí se malým tlakem, nesmí vyvolat bolest. Základem je jemná masáž velkých svalových skupin na místech, kde proudí lymfa (tekutina odvádějící z těla škodlivé látky).

Lymfodrenáž povzbuzuje lymfomotoriku, zmírňuje bolestivé napětí a zlepšuje odtok lymfy z určité oblasti těla směrem k uzlinám, kde je filtrována a pročištěna. Tím posiluje imunitu organizmu. Mízní systém na rozdíl od krve nemá žádnou pumpu (srdce) a můžeme ho uvést do chodu jen vnějším pohybem.

Během prvních masáží může dojít ke zvýšenému vyměšování moči, k pocitu žízně a chladu, případně i únavě nebo bolesti hlavy. Tyto stavy způsobuje skutečnost, že se aktivují vedlejší produkty látkové výměny a rychleji se tak odvádí voda ven z těla. Dochází k celkové detoxikaci organizmu. Je proto vhodné si po této masáži naplánovat odpočinek!

Vhodné pro:

snížení celkové tělesné únavy, pocitu vyčerpanosti, snížení únavy nohou (u lidí vystavených dlouhému stání či sezení), zmenšování otoků, rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech), rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích (veškeré poúrazové a pooperační stavy), zlepšení nedostatečnosti žilního systému (prevence křečových žil a léčba již vzniklých), prevenci bércových vředů, zlepšení celulitidy, relaxaci, při chronické únavě.

Nevhodné při:

virových, horečnatých, hnisavých, či akutních onemocněních, nádorových onemocněních, zánětu křečových žil, bolestivé menstruaci, těhotenství do 3 měsíce, šestinedělí, krvácivých znaméncích, kožním onemocnění. Jen se souhlasem lékaře: vysoký krevní tlak, onemocnění ledvin, jater, hyperfunkce štítné žlázy.

Přibližná délka terapie:

částečná 60 minut
celková 90 – 120 minut

Reference klientů

Nezapomenutelná lymfatická masáž. Paní Lenko, když jsem k Vám jela na masáž, tak mě ani nenapadlo, že budu odcházet jako znovuzrozená, a už vůbec ne, že mi Vaše úžasná lymfatická masáž vykouzlí na očích slzy štěstí. Čekala jsem, že si odpočinu a vypnu od každodenního shonu a stresu, který mám okolo dětí. To se samozřejmě splnilo, ale dalo mi to mnohem víc. Během masáže jsem cítila štěstí, radost, můj mozek neměl prostor myslet na nic špatného, protože temnota byla hned spláchnuta vlnou tsunami a zaplavila mě štěstím a pozitivním myšlením, které mi v běžném životě chybí. Po dnešní masáži věřím, že se u Vás naučím pozitivně myslet a můj život bude čím dál tím lepší. Děkuji Vám, že jste mi dodala sílu a energii. Po Vaši masáži je na tom světě hned lépe.
veronika vitoušová
Veronika Vitoušová