Jděte za svým snem, osud vás stejně postrčí tam, kde vás chce mít.

Blahulenka

I já, jako každé jiné dítě, jsem měla svoje sny. Měla jsem ráda přírodu (zvířata, rostliny), volný pohyb, zpěv a malování. Časem mne však životní okolnosti postupně těchto mých zálib začaly zbavovat. Ve škole mi přepečliví učitelé zasadili do vědomí první bloky a radost ze zpívání i malování se postupně vytratila. Jak dnes ve své praxi poznávám, nebyla jsem zdaleka jediná. A protože psychika je mocným nástrojem našeho podvědomí, započala nenápadně svou devastační práci.

Zhruba kolem mého třináctého roku se u mne začala projevovat revmatická artritida. Lékaři tvrdili, že mé potíže jsou následek rychlého růstu. Bolesti se však zvětšovaly. Snad i díky tomu jsem toužila jít na střední zdravotnickou školu. Leč tehdejší režim byl neúprosný: moji rodiče nebyli v KSČ, a tak jsem nedostala doporučení. Vystudovala jsem tedy stavební školu. Můj zdravotní stav se při studiu ještě zhoršil.

Jak už to bývá, k jednomu problému se začaly nenápadně přidávat další. A tak jsem pravidelně dvakrát ročně končila v nemocnici na kapačkách, na infekčním oddělení. Verdikt lékařů zněl: “žaludeční neuróza ze školních povinností“. Opuštěním školních tříd a nástupem do zaměstnání se však nic nevyřešilo, ba právě naopak.

K mým potížím se přidal nezvladatelný kašel. Tehdy mi moje obvodní lékařka řekla, že je to „Ostravský kašel“, a musím se s tím naučit žít. Kdo něco podobného zažil, ví, že se to nedá dlouho vydržet, protože se otřásá celý organismus. Odnášejí to nejvíce ledviny a krční páteř, takže se přidává i neustálá bolest hlavy.

Také moje zubní lékařka u mne objevila paradentózu a potěšila mne výrokem: „To Vám vypadají všechny zuby, ale ještě to chvilku potrvá“. Moje revma mezitím dospělo do stadia, kdy mi lékařka na interním oddělení na rovinu sdělila: „S tím se nedá nic dělat, budete do smrti užívat léky. Sem tam lázně, ale to Vám stejně nepomůže, a časem skončíte na vozíku“.

Ze svého stavu už jsem byla tak vyčerpaná, že jsem pomalu přestávala mít sílu pečovat o dvě malé děti, které se mi mezitím narodily. A právě kvůli nim jsem se ve svých 28 letech nenechala odepsat ze života a začala jsem se o své zdraví starat sama.

Hledat = najít 

Nebylo to opravdu jednoduché, protože za totality se každý léčitel bál o sobě dát vědět. Postupně jsem přeci jen s jejich pomocí odstraňovala jednu nemoc za druhou.

Já sama jsem si sháněla dostupné informace o alternativních metodách léčení. Nebylo to vůbec lehké, ale stále jsem si připomínala, že: KDO CHCE, TEN MŮŽE!!

Někdy v té době začal v Ostravě se svými přednáškami o reflexní terapii ing. Jiří Janča. Tenkrát byly určeny pouze zdravotnickým pracovníkům, ale kamarád mě na jeho přednášky propašoval. A měla jsem zase o nástroj více pro zdraví. To už bylo moc dobré. Začala jsem nové metody používat i u svých dětí, a potom jsem radila ostatním členům rodiny a známým.

A pak přišla revoluce, otevřely se hranice, a všechno bylo jako v pohádce. Najednou bylo stále více různých kurzů a literatury, a člověk nevěděl, co dřív. V té době jsem se přihlásila na kurz týdenní hladovky, protože jsem odmítla gynekologickou operaci. Už jsem věděla, že se vše dá zvládnout jinak. Můj gynekolog musel s překvapením konstatovat, že už není co operovat.

Mezitím jsem si stále doplňovala znalosti absolvováním různých přednášek a kurzů (některé akreditované Ministerstvem zdravotnictví), a to nejen na úrovni těla, ale i psychiky. Pomalu přibývalo klientů, kteří chtěli s něčím pomoci. Tak jsem se složitou cestou pomalu dostávala k tomu, co bylo zřejmě osudu jasné už dávno, k pomoci druhým lidem.

Nejprve jsem pomáhala po práci, ale po několika letech jsem byla naprosto vyčerpaná ze svého manažerského postu v zaměstnání a dala jsem výpověď. Nejprve jsem se půl roku dávala psychicky dohromady. Tělo si vybralo daň v podobě únavového syndromu. A potom vše nabralo vysoké obrátky.

Přihlásila jsem se ke studiu na Psychoterapeutické fakultě v Praze, abych si doplnila vzdělání. V našem domě jsem si zrekonstruovala místnost, ve které poskytuji své služby.

Na fyzické úrovni jsou u mých klientů nejžádanější: Breussova masáž na regeneraci meziobratlových plotének, klasická masáž zad a šíje, reflexní masáž plosek nohou, lymfatická masáž a energetická masáž reiki.

A s psychickými (ale vlastně i fyzickými, protože vše souvisí se vším) problémy svým klientům pomáhám metodou EFT (Techniky emoční svobody), do které zahrnuji všechny znalosti a zkušenosti, které jsem za posledních 30 let nabyla.

Dospěla jsem k závěru, že počátek všech potíží je v psychice (alespoň u 90 % klientů), proto stále častěji provádím metodu EFT, u které se klienti naučí, jak si mohou částečně pomoci sami.

Své znalosti uplatňuji pro své klienty nejen při terapiích. Je totiž potřebné, aby se sami naučili o své zdraví aktivně starat, a proto se snažím vše, co znám, předávat dál formou přednášek a kurzů. Také postupně na tato témata píši eBooky, které si můžete stáhnout na mých webových stránkách.