Jděte za svým snem, osud vás stejně postrčí tam, kde vás chce mít.

BlahulenkaI já, jako každé jiné dítě, jsem měla svoje sny. Měla jsem ráda přírodu (zvířata, rostliny), volný pohyb, zpěv a malování. Časem mne však životní okolnosti postupně těchto mých zálib začaly zbavovat. Ve škole mi přepečliví učitelé zasadili do vědomí první bloky a radost ze zpívání i malování se postupně vytratila. Jak dnes ve své praxi poznávám, nebyla jsem zdaleka jediná. A protože psychika je mocným nástrojem našeho podvědomí, započala nenápadně svou devastační práci.

Zhruba kolem mého třináctého roku se u mne začala projevovat revmatická artritida. Lékaři tvrdili, že mé potíže jsou následek rychlého růstu. Bolesti se však zvětšovaly. Snad i díky tomu jsem toužila jít na střední zdravotnickou školu. Leč tehdejší režim byl neúprosný: moji rodiče nebyli v KSČ, a tak jsem nedostala doporučení. Vystudovala jsem tedy stavební školu. Můj zdravotní stav se při studiu ještě zhoršil.

Jak už to bývá, k jednomu problému se začaly nenápadně přidávat další. A tak jsem pravidelně dvakrát ročně končila v nemocnici na kapačkách, na infekčním oddělení. Verdikt lékařů zněl: “žaludeční neuróza ze školních povinností“. Opuštěním školních tříd a nástupem do zaměstnání se však nic nevyřešilo, ba právě naopak.

K mým potížím se přidal nezvladatelný kašel. Tehdy mi moje obvodní lékařka řekla, že je to „Ostravský kašel“, a musím se s tím naučit žít. Kdo něco podobného zažil, ví, že se to nedá dlouho vydržet, protože se otřásá celý organismus. Odnášejí to nejvíce ledviny a krční páteř, takže se přidává i neustálá bolest hlavy.

Také moje zubní lékařka u mne objevila paradentózu a potěšila mne výrokem: „To Vám vypadají všechny zuby, ale ještě to chvilku potrvá“. Moje revma mezitím dospělo do stadia, kdy mi lékařka na interním oddělení na rovinu sdělila: „S tím se nedá nic dělat, budete do smrti užívat léky. Sem tam lázně, ale to Vám stejně nepomůže, a časem skončíte na vozíku“.

Ze svého stavu už jsem byla tak vyčerpaná, že jsem pomalu přestávala mít sílu pečovat o dvě malé děti, které se mi mezitím narodily. A právě kvůli nim jsem se ve svých 28 letech nenechala odepsat ze života a začala jsem se o své zdraví starat sama.

Hledat = najít 

Nebylo to opravdu jednoduché, protože za totality se každý léčitel bál o sobě dát vědět. Postupně jsem přeci jen s jejich pomocí odstraňovala jednu nemoc za druhou.

Já sama jsem si sháněla dostupné informace o alternativních metodách léčení. Nebylo to vůbec lehké, ale stále jsem si připomínala, že: KDO CHCE, TEN MŮŽE!!

Někdy v té době začal v Ostravě se svými přednáškami o reflexní terapii ing. Jiří Janča. Tenkrát byly určeny pouze zdravotnickým pracovníkům, ale kamarád mě na jeho přednášky propašoval. A měla jsem zase o nástroj více pro zdraví. To už bylo moc dobré. Začala jsem nové metody používat i u svých dětí, a potom jsem radila ostatním členům rodiny a známým.

A pak přišla revoluce, otevřely se hranice, a všechno bylo jako v pohádce. Najednou bylo stále více různých kurzů a literatury, a člověk nevěděl, co dřív. V té době jsem se přihlásila na kurz týdenní hladovky, protože jsem odmítla gynekologickou operaci. Už jsem věděla, že se vše dá zvládnout jinak. Můj gynekolog musel s překvapením konstatovat, že už není co operovat.

Mezitím jsem si stále doplňovala znalosti absolvováním různých přednášek a kurzů (některé akreditované Ministerstvem zdravotnictví), a to nejen na úrovni těla, ale i psychiky. Pomalu přibývalo klientů, kteří chtěli s něčím pomoci. Tak jsem se složitou cestou pomalu dostávala k tomu, co bylo zřejmě osudu jasné už dávno, k pomoci druhým lidem.

Nejprve jsem pomáhala po práci, ale po několika letech jsem byla naprosto vyčerpaná ze svého manažerského postu v zaměstnání a dala jsem výpověď. Nejprve jsem se půl roku dávala psychicky dohromady. Tělo si vybralo daň v podobě únavového syndromu. A potom vše nabralo vysoké obrátky.

Přihlásila jsem se ke studiu na Psychoterapeutické fakultě v Praze, abych si doplnila vzdělání. V našem domě jsem si zrekonstruovala místnost, ve které poskytuji své služby.

Na fyzické úrovni jsou u mých klientů nejžádanější: Breussova masáž na regeneraci meziobratlových plotének, klasická masáž zad a šíje, reflexní masáž plosek nohou, lymfatická masáž a energetická masáž reiki.

A s psychickými (ale vlastně i fyzickými, protože vše souvisí se vším) problémy svým klientům pomáhám metodou EFT (Techniky emoční svobody), do které zahrnuji všechny znalosti a zkušenosti, které jsem za posledních 30 let nabyla.

Dospěla jsem k závěru, že počátek všech potíží je v psychice (alespoň u 90 % klientů), proto stále častěji provádím metodu EFT, u které se klienti naučí, jak si mohou částečně pomoci sami.

Své znalosti uplatňuji pro své klienty nejen při terapiích. Je totiž potřebné, aby se sami naučili o své zdraví aktivně starat, a proto se snažím vše, co znám, předávat dál formou přednášek a kurzů. Také postupně na tato témata píši eBooky, které si můžete stáhnout na mých webových stránkách.