Práce s emočními bloky

Pro práci s emočními bloky používám převážně metodu EFT. EFT je zkratka pro Emotional freedom techniques, volně přeloženo: Techniky emoční svobody. Jak již sám název napovídá, jedná se o soubor technik, v jehož rámci používám všechny techniky, které znám. Vybírám vždy podle momentální potřeby klienta.

Co je EFT?

EFT je emocionální verze akupunktury bez jehel.  Unikátní terapie, u které se mluví, a která zklidňuje natolik, abychom o problému mohli v klidu a jasněji přemýšlet a změnit ho. Je to tedy technika, která nás zbavuje emočních příčin problémů.

Je jednoduchou, bezpečnou, rychlou a účinnou technikou na cestě k psychickému i fyzickému zdraví. Pracuje se s body na meridiánových drahách tak, aby byla nastolena rovnováha energetického systému lidského těla.

Ťukání s EFT

Podrobný popis

EFT patří mezi metody energetické psychologie, která má dnes stále větší význam i mezi lékaři, psychology a psychiatry. Metoda EFT vznikla z metody TFT, psychologa dr. Rogera Callahana., který objevil spojnici mezi psychikou a tělem, kterou je náš energetický systém.

Tuto metodu zjednodušil jeho žák, Američan Gary Craig, který studoval na Stanfordské univerzitě. Jako osobní trenér pro dosahování lepších výkonů byl zainteresován v řešení emočních bloků, brzdících celkový úspěch. Spojil práci s psychikou klienta s prací na fyzickém těle klienta, a tím rychle dosáhl skvělých výsledků.

EFT je technika nebolestivá, jemná a nemá žádné vedlejší účinky.

Vychází z toho, že příčina všech negativních emocí spočívá v poruše energetického systému lidského těla. Je to technika, kde emoční úleva vede k úplnému fyzickému uzdravení. Fyzické tělo se nedá oddělit od psychického těla, což dnešní západní medicína dělá.

Při použití metody EFT si klient stimuluje sám na svém těle vybrané akupresurní body poklepem konečků prstů pod vedením terapeuta. Ťukání na body způsobuje uvolnění energetického proudění v těle, podobně jako se opravuje přerušený tok elektrické energie v kabelech elektrického vedení. Dochází k doplnění energie v meridiánu, a tím i k odstranění řešeného problému.

Pokud dojde k úspěšnému odstranění všech aspektů problému, je účinek EFT trvalý. Ve většině případů je znát úleva ihned, někdy až po několika dnech po použití. Některé komplikovanější případy vyžadují více sezení, aby byly odstraněny všechny aspekty problému.

Lze ji aplikovat na psychické i fyzické problémy:

odrážka

stres

odrážka

únava

odrážka

nespavost

odrážka

různé fobie

odrážka

traumata

odrážka

hyperaktivita

odrážka

pocity viny a bezmoci

odrážka

různé závislosti

odrážka

malé sebevědomí

odrážka

pocit nedostatku času

odrážka

různé druhy bolestí

odrážka

"vlčí hlad"

odrážka

různé druhy alergií

odrážka

noční pomočování

odrážka

veškeré vztahové záležitosti (k penězům, lidem, práci...)

odrážka

a mnohé další bloky

Kontraindikace

nejsou známy

Metoda EFT často pomohla v případech, kdy ostatní metody selhaly. Je to životní dovednost pro okamžité použití v jakékoliv stresující situaci. Můžete ji používat každý den pro celkovou harmonizaci. Oceníte ji také v okamžicích, kdy Vás něco stresuje, šokuje, či prostě jen vyvede z rovnováhy.

Moje cesta k EFT

Už více než 30 let se pohybuji v oblasti nazývané tzv. „alternativní“. Za tu dlouhou dobu jsem prošla spoustou kurzů, které učily, jak si obnovit, či upevnit zdraví. Mnohé techniky jsem používala i pro své klienty. Někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Ale všechny měly jedno společné. Byly docela zdlouhavé.

A já jsem chtěla nalézt rychlejší cestu. Hledala jsem všude. Dokonce jsem vystudovala i Psychoterapeutickou fakultu Pražské vysoké školy, kde jsem si doplnila odborné vzdělání, ale rychlejší metodu jsem nenalezla. Až jednou ke mně přišla kamarádka a nadšeně povídala o metodě EFT. Hned mi ji předvedla a já zjistila, že TO JE ONO!!!

Tato metoda v sobě krásně spojila několikero technik, které já jsem se učila a používala jednotlivě. A ono to jde spojit!!! A funguje to nádherně: rychle, jednoduše, pro klienta relativně pohodlně. Díky Gary Craigu.!!!!

Vyzkoušíš si koučink? Nebo se chceš rovnou podívat na to, jak vypadá kurz?

Jestli Tě láká dovednost EFT, tak klikni na tlačítko a prozkoumej, jak to bude v kurzu vypadat a co se naučíš.

Reference klientů

Velice děkuji paní Lence za již absolvované 2 sezení EFT, které mi přineslo poznání a velkou, okamžitou úlevu od mého problému. Paní Lenka je velice milá, empatická osobnost a je odborníkem ve svém oboru. Odcházím od ní jako nový, pozitivně nabitý člověk. Všem co potřebují pomoc paní Lenku doporučuji a ještě jednou moc, moc děkuji!
Dobrý den. Tak v sobotu jsem si vyjela na koni, ještě s podporou holek. Sice na tom druhém koni, než na kterém se mi to stalo (pád z koně), ale zvládla jsem to. Vůbec žádný strach nebo obavy jsem nepociťovala. V jednu chvíli mi proběhla hlavou myšlenka: "Co kdyby z křoví něco vyběhlo a kůň se lekl?" Ale byl to jen mžik myšlenky. Takže já jsem spokojená a děkuji. Pokud budu ještě potřebovat i něco jiného, určitě se ozvu. Mějte se krásně, a ještě jednou děkuji.
Lenka je nejen skvělá terapeutka, a to jak duše, tak i těla – ale úžasná i lektorka. Kurz má spád, Lenka skvěle vysvětluje techniku a na kurzu je dostatek času si následně naučenou techniku procvičovat a učit se ji, zažít a nechat, aby se nám stala přirozenou. Byla jsem na kurzu EFT a velice doporučuji. Technika krásně funguje, univerzální použití, k rešení rozličných fyzických i psychických překážek/bloků. Po dlouhé době kurz, který opravdu stál za to! Lence moc děkuji.
Je to půl roku, co jsme u Tebe byli s manželem na EFT a pracovali několik sezení. Pracujeme na sobě několik let a jakou cestu jsme ušli poměřujeme od místa, kde jsme byli. Za sebe mohu říct, že jsem šťastná, že se splnil sen Tobě – máš ráda smysluplné zkratky a EFT zkratkou je. Díky ní a pokračování v práci na sobě, (však víš – vše vede od jednoho k druhému) mohu s odstupem času šťastně zvolat – konečně se nám splnil sen! Uvěřili jsme a uvěřili nám i druzí a začaly se na nás snášet zázraky v podobě splněných přání. Tím chci říct, že je to nakažlivé, splnilo se Tobě a díky tomu pak i nám a pak i ostatním. A pomáhá to, je to jako „Až tomu uvěříte, pak to uvidíte“. Vypadá to, jako bychom si předávali tajemství. Moc děkujeme a pošli to dál…
Ahoj Leni, vrátili jsme se z dovolené, kam jsme letěli s manželem a dětmi (dcerka 5,5 roku, kluk téměř 3 roky-letěl poprvé) a musím říci, že jsem opravdu potěšena, že let tam i zpět dopadl na jedničku, přesně tak, jak jsem při ťukání odříkávala, jaké to je. Já si tehdy na kurzu odťukávala strach z létání a z toho, jak to zvládnou děti. Byla jsem trochu nervózní, ale ne tak, jako dřív. Začala jsem si to dokonce užívat. Let byl klidný tam i zpět, žádné turbulence. Děti let tam i zpět prospaly, letěli jsme v noci, ale i tak. Jen jeden hups, a pak ještě ke konci, kdy mi přišlo, že přistávání trvá dlouho, jsem začala být netrpělivá. Ale kdybych to měla porovnat s posledním letem a mým rozpoložením, palec nahoru. S pozdravem
Leni, ani nevíš, jak jsem ráda, že Tě mám! Spoustu věcí jsi mě v životě naučila. Díky Tobě a EFT vnímám věci kolem sebe, které mi byly skryty. Díky Tobě jsem udělala za ty roky kus práce. Když se ohlédnu zpět, bylo to za pět minut dvanáct. Jinak bych se nechala pohltit tou negací kolem. Patří Ti mé velké díky! Mám Tě ráda 😊 a díky za Tebe!
Ahoj Leni, eBook mám stažený a video s ťukáním jsem otevřela, takže vše je v pořádku. Jinak kdybych měla křídla, tak létám štěstím. Když si vybavím ty 2 obrázky ze sezení s EFT, tak vidím, jak se s mamkou objímáme a necítím křivdu ani nenávist, spíš lásku k mamce. I úsměv na mamčině tváři vnímám, že jí jde od srdce. Nemám žádné žaludeční křeče! Dýchá se mi volně! A objala jsem mamku s radostí. Leni, moc ti děkuji, udělala jsi mě šťastnou a jsem ti za to moc vděčná. Můj anděl strážný mě navedl správným směrem. Měj se moc hezky Hela

E-booky ke stažení zdarma

Základní postup metody EFT

5 nejčastějších chyb při použití metody EFT

e-book zdarma