Reflexní masáž

Reflexní masáž vychází z poznatku, že každá buňka v našem těle obsahuje informaci o celku. To znamená, že naše tělo se zobrazuje např. na ušních boltcích, v oku, na rukou nebo ploskách nohou. Pouze velikost plošek se mění.

Tyto body a plošky odpovídají reflexně příslušným orgánům těla. Nespornou výhodou této masáže je její kompatibilita s řadou dalších metod a technik.

Reflexní masáž je masáž chodidel nebo rukou. Je jednou z nejúčinnějších metod alternativní svépomoci. Byla známa již před 5000 lety v Asii i v Egyptě. Používali ji také Indiáni v Severní Americe. Původním úkolem reflexní masáže byla prevence, dnes je používána především k  urychlení rekonvalescence nebo svépomoci při různých bolestech a potížích těla.

Je to jediná metoda, kde zjišťování potíží je současně i účinnou terapií, protože stlačením plošky se přes ni okamžitě vysílá pomocná energie přímo do postiženého orgánu nebo části těla, čímž dojde k úlevě od bolesti. Reflexní masáž ovlivňuje přes ošetřované plošky vzdálené orgány, a tím může klienta zbavit i příčiny problému.

Účinky masáže jsou intenzívnější, pokud se použije vhodný masážní krém nebo olej.

Vhodné

prakticky při jakémkoliv zdravotním problému, např.: povzbuzení proudění krve a lymfy, posílení imunitního systému, odbourání nežádoucího městnání a stagnace vody i tuku v tkáních, dochází k regulaci hormonální rovnováhy, dostavuje se uklidňující účinek při nervozitě, vhodné při migrénách, bolestech zad, kloubů a plotének, ischiasu, skolióze, alergiích. Pozitivně se ovlivňují pocity a myšlenky, a v neposlední řadě se uleví unaveným a namáhaným dolním končetinám.

Nevhodné

tato masáž může být poskytnuta v každém věku a stavu, musí být ale zvolen správný rozsah a délka masáže, a zároveň pozorně voleny reflexní plošky.

Přibližná délka masáže

individuálně, dle potřeby, minimálně 25 minut

Nebo se chceš tuhle masáž naučit?

Chceš si pomáhat sama/sám v klidu domova?  Stačí Ti k tomu jen chuť, trochu času a vlastní nohy a ruce. Zkusíš to? Klikni na tlačítko a podívej se, jak vypadá kurz Reflexní masáže.

Reference klientů

Dobrý den paní Lenko. Děkuji Vám za Vaše skvělé masáže. Chodím k Vám už spoustu let a rozhodla jsem se poděkovat Vám i písemně. Díky reflexní masáži se mi vždy krásně uvolní páteř a dále mě stimuluje a uklidňuje. Doslova je to harmonie pro mé tělo. Cítím, jak mi v těle protéká životní energie. Vždy se po masáži: "Cítím jako nový člověk". Mockrát Vám děkuji a přeji Vám hodně zdraví, lásky a pohody. Jsem ráda, že jsem Vás poznala, a můžu k Vám chodit na masáže.
Děkuji za přínosný kurz reflexní masáže. Při pravidelném opakování této masáže (1 x týdně) ustoupily u syna časté virózy a záchvaty kýchání. Syn je alergik.