Kurz Breussova masáž

Termín konání živého kurzu: 26.11.2023

Výuka:

Začátek:  v 9.00 hod.
Konec: cca ve 13.00 hod.

Místo konání: BlahuLenka, Pod Nemocnicí 2025/63, Ostrava-Poruba

Kurz je zakončen Osvědčením.
V ceně kurzu jsou skripta.

Cena: 2.380 Kč

Popis masérského kurzu

Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, který prohlásil, že „neexistují zdegenerované meziobratlové ploténky, ale existují nevyživené ploténky“.

V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének.

Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.

Účinky masáže

Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených především jejich přetížením.2

odrážka srdce

ze sedavého zaměstnání

odrážka srdce

častého řízení auta

odrážka srdce

dlouhodobého stání

odrážka srdce

jednostranným sportem

odrážka srdce

těhotenstvím

odrážka srdce

nošením malých dětí

odrážka srdce

těžkou fyzickou prací

odrážka srdce

a dalšími faktory

Dále masáž pomáhá
odrážka srdce

při Bechtěrevově nemoci

odrážka srdce

srovnání celkové stability organismu

odrážka srdce

odstraňuje fyzické, psychické a energetické bloky

odrážka srdce

vyrovnává záda

odrážka srdce

zmírňuje svalovou dysbalanci

odrážka srdce

uvolňuje zádové svalstvo

Lektorka: Lenka Blahutová

kurzy, masáže, odstranění emočních bloků
autorka eBooků: „Základní postup metody EFT“ a „5 nejčastějších chyb při použití metody EFT“                        

Přihláška na kurz

Reference

Dobrý den, velmi Vám děkuji za online kurz Breussovy masáže. Kurz byl krásně vysvětlený, jak v písemné formě, tak i ve skvělých videích, které jsem měla celou dobu k dispozici. Líbilo se mi celé vysvětlení postupu, krok za krokem. Jsem velice potěšena, že jsem měla možnost se naučit novou věc, která pomohla od bolesti páteře jak rodinným příslušníkům, tak i klientům, právě v oblasti beder. Velice si Vás vážím. S Láskou
Magdaléna Nováková
Chci se s Vámi, Lenko, podělit o další zkušenosti s Breussovou masáží. Dělala jsem ji své kamarádce, která má sešroubovanou páteř. Po masáží se cítila lépe, záda ji tolik nebolela a byla lépe pohyblivá. Další zkušenost mám s paní, které je 76let. Nosí páteřní korzet, aby se mohla lépe pohybovat. Po Breussově masáži byla paní velice mile překvapena, že záda tolik nebolí, je víc pohyblivá, ruce jsou také mnohem lepší. Chodí pravidelně na Breussovku. Jsem vděčná za Breussovu masáž. Je jednoduchá a velmi účinná. A to u všech věkových kategorií mých klientů. Vždy pomůže. Klienti se opětovně vracejí, a těší se, až na ně položím ruce.