Jděte za svým snem,

osud vás stejně postrčí tam, kde vás chce mít.

Blahulenka

I já, jako každé jiné dítě, jsem měla svoje sny. Měla jsem ráda přírodu (zvířata, rostliny), volný pohyb, zpěv a malování. Časem mne však životní okolnosti postupně těchto mých zálib začaly zbavovat.

Ve škole mi přepečliví učitelé zasadili do vědomí první bloky a radost ze zpívání i malování se postupně vytratila. Jak dnes ve své praxi poznávám, nebyla jsem zdaleka jediná. A protože psychika je mocným nástrojem našeho podvědomí, započala nenápadně svou devastační práci.

Od třinácti let se u mne začala projevovat revmatická artritida, která se stále zhoršovala. K jednomu problému se začaly nenápadně přidávat další: žaludeční neuróza, nezvladatelný kašel, paradentóza a zánět žil.

Ze svého stavu už jsem byla tak vyčerpaná, že jsem pomalu přestávala mít sílu pečovat o dvě malé děti, které se mi mezitím narodily. A právě kvůli nim jsem se ve svých 28 letech nenechala odepsat ze života a začala jsem se o své zdraví starat sama.

Hledat = najít 

Nebylo to opravdu jednoduché, protože za totality se každý léčitel bál o sobě dát vědět. Postupně jsem přeci jen s jejich pomocí odstraňovala jednu nemoc za druhou. Já sama jsem si sháněla dostupné informace o alternativních metodách léčení. Stále jsem si připomínala, že: KDO CHCE, TEN MŮŽE!!

Někdy v té době začal v Ostravě se svými přednáškami o reflexní terapii ing. Jiří Janča. To bylo moc dobré. Začala jsem novou metodu používat u sebe i u svých dětí, a potom jsem radila ostatním členům rodiny a známým.

A pak přišla revoluce a otevřely se hranice. Najednou bylo stále více různých kurzů a literatury, a já nevěděla, co dřív studovat.

Stále jsem si doplňovala znalosti absolvováním různých přednášek a kurzů (některé akreditované Ministerstvem zdravotnictví). Na úrovni těla různé druhy masáží. Abych mohla pomoci i s psychikou, doplnila jsem si vzdělání na PVŠSS obor psychoterapie. Pomalu přibývalo klientů, kteří chtěli s něčím pomoci.

Ze začátku jsem pomáhala po práci. Po několika letech jsem byla naprosto vyčerpaná ze svého manažerského postu v zaměstnání a dala jsem výpověď. Půl roku jsem se dávala sama dohromady. Tělo si vybralo daň v podobě únavového syndromu.

Dnes všechny své znalosti a zkušenosti používám pro své klienty, které provázím na cestě ke zdraví v pohodě.

Dospěla jsem k závěru, že počátek všech potíží je v psychice (alespoň u 90 % klientů), proto stále častěji používám metodu EFT, (Techniky emoční svobody), u které mohu uplatnit vše, co jsem se za třicet let naučila.

Myslím, že je potřebné, aby se lidé sami naučili o své zdraví aktivně starat, a proto se snažím vše, co znám, předávat dál také formou přednášek a kurzů.

Na fyzické úrovni jsou u mých klientů nejžádanější: