kniha andelu

Co nám sdělují andělé

V poslední době mne oslovila kniha mé kamarádky Žanety Ščupalové s názvem:

„CO NÁM SDĚLUJÍ ANDĚLÉ pro děti i dospělé“.

Žaneta je človíček na mých vlnách „esoteriky“. Pomáhá lidem několika technikami a hlavně srdíčkem. Spolupracuje se sdružením Pinokio, které pomáhá postiženým dětem a jejich rodičům.

Knihu jsem koupila pro svého pětiletého vnuka. Obrázky andílků jsou namalovány automatickou kresbou a jsou dětem velmi blízké. Hned jsme museli vystřihnout pexeso, které je do knihy vloženo, a hráli jsme ho. Chtěl číst básničky ke všem andílkům, a dokonce i můj syn (jeho táta) poslouchal, což jsem se tedy nestačila divit.

Potom jsem nechala pexeso zalaminovat. Vždy, když hrajeme jakékoliv jiné pexeso, musíme tam tohle přimíchat. Vždycky nejprve hledá kartičky andílků. Všechna jejich jména zná nazpaměť.

pexeso
hra pexeso

V knize jsou i vystřihovánky. Je možné si vystříhnuté postavičky nalepit na špejli a hrát divadýlko. Také je možno složit a vybarvit jednu postavičku na postavení, třeba na noční stolek. V knize je také pro tvořivost rozkouskován jeden obrázek, který mohou děti vystřihnout a složit.

Dále jsou v knize obrázky navíc, které je možno ještě vystřihnout a darovat je kamarádům nebo nalepit na sešit. Je to opravdu kniha plná tvořivosti a hravosti.

Kniha byla původně určena pro děti a jejich rodiče, ale čas ukázal, že si knihu kupuje i dospívající mládež, vysokoškoláci, dospělí, pracovníci v sociální sféře a senioři, kteří berou spontánně do rukou pastelky a znovu začínají objevovat svůj tvůrčí svět.

listy knihy

Rodiče píší recenze, že děti s jejich pomocí neustále objevují v knize něco nového. Děti si ji vozí do školy, a dospělí ke zkouškám (např. na vysoké škole), apod…. Pomáhá nejen postiženým dětem, ale i všem ostatním včetně dospělých.

Toto o knize říká sama autorka:

 „Tato kniha vznikla na podporu sdružení Pinokio. Vznikla za pouhý měsíc, kdy mi andělé sdělovali texty básní. Kniha vede k rozvoji osobnosti každého čtenáře. Vede k sebelásce, rozvíjení intuice, lásce a úctě k planetě Zemi, aby člověk shledal dary tvoření a života uvnitř sebe. Texty básní harmonizují tělo i duši každého čtenáře. Je plná úkolů a her, dá se do ní psát a kreslit, zapisovat myšlenky, sny a přání.“

Knihu je možno zakoupit na: www-andele-detem.cz

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.