Jak zmenšit bolesti zápěstí a kloubů na rukou?

Trápí Vás bolest zápěstí a drobných kloubů na rukou?

Už jste vyzkoušeli několik druhů mastí, zábaly, cvičení, a stále nic nezabírá?

Zkuste ještě „Zázvorovou koupel“!

Ano, bolesti rukou jsou stále častějším problémem, se kterým se setkávám u svých klientů. Dříve to bylo častější u starších lidí, kteří měli klouby rukou opotřebené těžkou manuální prací. Různí řemeslníci, maséři, havíři, zemědělci a další. Dnes se tento problém posunuje ke stále mladším lidem. A to i přes skutečnost, že vůbec těžce manuálně nepracují. Jak je to možné?

Existuje mnoho příčin těchto bolestí.

Nejčastěji se setkáváme s postižením kloubů a zápěstí u revmatické ruky. Další poměrně častou příčinou bolestí kloubů ruky i zápěstí je artrotické postižení a poúrazové stavy. Bolest kloubů může být vyvolána opotřebením chrupavky a projeví se i tehdy, když je nedostatečně pevné vazivo kolem kloubu.

U zápěstí se může jednat o zánět šlach, který vzniká nejčastěji přetěžováním nebo prochladnutím. Je častý u povolání namáhajících zápěstí při drobných manuálních činnostech, jako je dlouhodobá práce na počítači, mytí oken nebo práce se zubní vrtačkou.

V neposlední řadě se jedná o psychickou příčinu. Stres = vypjaté emoce, pracovní, partnerské i rodinné neshody, které se promítají do fyzické úrovně.

Co tedy s tím?

Mně osobně se velmi osvědčil následující recept na zmírnění těchto bolestí:

Zázvorová koupel.

Nachystáte si hlubší nádobu s horkou vodou, do které budete moci ponořit ruce i se zápěstím, zázvorový esenciální olejíček a trochu mléka nebo smetany. Do smetany kápnete 5-7 kapek olejíčku a vlijete do horké vody. Do této lázně ponoříte ruce až po zápěstí a masírujete klouby rukou i zápěstí tak dlouho, než voda vychladne. Většinou to trvá 15-20 minut. Pak ruce otřete a ošetříte krémem. Ucítíte velkou úlevu. Koupel ještě můžete nalít do vany a pěkně si zrelaxovat celé tělo. Pozor by si měli dát lidé nemocní na srdíčko a těhotné ženy. Ti si musejí teplotu vody upravit podle svého stavu.

Přeji všem zdravé ruce a zdraví v pohodě.

A tady ještě názorné video:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *