vnuk a jeho strach z výšky

Můj vnuk se bojí výšek! Co s tím udělám?

Je docela šok, když stoupáte s dítětem na skálu, a v polovině najednou nečekaně dostane panickou hrůzu z výšky. Ještěže mu umím pomoci. A vlastně i sobě 😀. Jak? Přečtěte si článek.

Když bylo mému vnukovi Péťovi 7 let, byli jsme spolu na výletě v Adršpašských skalách. Vše probíhalo dobře, poskakoval po kamenech, sem tam někam vlezl a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl přijít nějaký zádrhel. Kdo jste tam byli, tak víte, že se dá vylézt až nahoru, na vysokou skálu, kam vedou uzoučké schody.

Je to tedy pořádná výška a schody jsou opravdu uzoučké. Tak tak se tam vyhnou lidé, kteří šlapou nahoru, s těmi, co už jdou dolů. Část schodů je přímo na terénu, není vidět dolu, tak bylo vše v pořádku. Ale někde v polovině už byly schody nad terénem. A ke všemu ještě z mřížkového plechu, takže bylo vidět, že pod nimi je NIC. A teď to přišlo.

Vnuk se začal třást a plakal, že se bojí.  Nechtěl nahoru, ani dolu. Prostě se zasekl v emoci strachu. „Co teď? Babo raď!“ Lidi před námi, lidi za námi, pokoušelo se o mě zoufalství. A v tom jsem si vzpomněla na EFT.

Jak jsme tam tak stáli, zaseknutí na uzoučkých schodech, blokující oba proudy lidí, jdoucích nahoru i dolů, začala jsem na vnuka ťukat. Proťukala jsem celou sekvenci několikrát, až najednou vnuk popošel o pár schodů nahoru. Ještě jsem chvíli ťukala za pochodu, ale za chvíli jsme byli nahoře.

Je tam taková plošina o průměru cca 2-3 metry. Uprostřed je lavička. Kolem plošiny je zábradlí a je odtud překrásný výhled na okolní skály. Ale taky dolu, do pořádné hloubky. Vnuk si sedl doprostřed na lavičku a vypadalo to na novou ataku strachu.

Ale po pár ťuknutích najednou povídá: „Babi, já se chci podívat. Budeš stát tady (uprostřed) a drž mě za ruku“. Tak jo, držela jsem ho a on pomalu došel k zábradlí, kam nám stačily ruce, a kouká na krajinu. Najednou radostně volá: „Babi, tam jsou horolezci“. 🧗 A ten ohromný strach byl najednou docela malinký. Takový ten ochraňující. Dolů to už šlo docela dobře.

Tak nakonec výlet dobře dopadl díky metodě EFT, kterou najdete jako službu na svém webu. A pro zájemce ji vyučuji v živém kurzu EFT.

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete tady a nebo tady.