Letní dětský tábor – radost nebo strašák?

Letní dětský tábor – radost nebo strašák?

Těší se Vaše dítě na letní tábor nebo ne? Jestli ne, může mu pomoci metoda EFT.

Můj sedmiletý vnuk jel už potřetí. Jenže se mu letos nějak nechtělo.  A protože pracuji s metodou EFT, napadlo mne ji použít i u něho.

Často od svých klientů dostávám otázku: „Působí to ťukání i na děti?“

Na rovinu jim odpovídám, že je lépe začít u sebe. Většinou je to jeden z rodičů. Protože druhého nezměníme, ale sebe můžeme. A když změníme sebe, změní se všechno kolem nás. To je staletími ověřená moudrost.

Ale na druhou stranu jsou situace, kdy si děti mohou a chtějí pomoci samy. Můžeme jejich iniciativu využít ve prospěch jich samých a tím i celé rodiny. V takovém případě je přímo naší povinností podat jim pomocnou ruku a poradit, jak na to.

Přečtěte si následující příběh.

Můj sedmiletý vnuk Péťa měl jet letos potřetí na čtrnáct dní do dětského letního tábora. Už několik měsíců předem, kdykoliv si na to vzpomněl, říkal, že letos jet nechce. Když jsem to s ním rozebírala, proč nechce jet, tak říkal, že to je pořád stejné. Děti i program. A že by tedy jel, ale jen na týden. Pak už mu bude smutno po rodičích a malé sestřičce.

Termín tábora se blížil a jeho stýskání bylo stále častější. Dva dny před odjezdem, když byl u mne, zase na toto téma zavedl večer v posteli řeč. A bylo vidět, že má slzy v očích. Když jsem se ho zeptala, kde v těle má ten strach z tábora, řekl, že ho bolí hlava a levá ruka a levý bok a noha.

Tak mne napadlo, že můžeme zkusit EFT. Vysvětlila jsem mu celý proces a docela se mu to líbilo. Jen se mu nechtělo ťukat, tak prý: „Babi, ťukej Ty.“

Dobře, tak jsem já ťukala na něj. Bylo docela legrační ho poslouchat. Velmi rychle pochopil, jak se postupuje a vymýšlel si krásně svoje hesla.   Třeba: „Budou tam ty samý děcka – blbost, budou tam i nějaký nový“. Nebo: „Zase budou ty samý hry, co jsou každej rok, otrava jedna, prostě nuda – dyť je to kravina, vždycky je něco nového“.

A tak podobně. Musím přiznat, že jsem se už dlouho tak nenasmála. A Petr se smál taky. A najednou povídá: „Babi, mě už nic nebolí, ale ještě ťukej. Mně se to líbí“. Tak jo. Pokračujeme ještě chvíli. A za chvíli povídá: „Babi, už to stačí. Už mě to nebaví. Sice se do tábora stejně netěším, ale už mi to nevadí“. A za chvíli už klidně spal.

Na ten tábor odjel úplně v klidu.

Tak jednoduché to může být u dětí.

Lenka Blahutová
Jsem terapeutkou těla i duše. Pomáhám svým klientům ozdravit jejich těla masážemi a jejich duše vyladit hravou formou psychoterapie, převážně metodou EFT. Jsem autorkou eBooků "Omlazovací masáž obličeje" a "Pořádek v hlavě? S EFT hravě!" www.blahulenka.cz
Komentáře