křičící osoba

Někdo na vás křičí? Nelíbí se vám to, ale nevíte, co máte dělat?

Situace, která se objevuje v rodinách i v zaměstnáních. Někdo na vás křičí. Mnohdy naprosto bez příčiny. Vám to vadí, nálada padá pod bod mrazu. Rádi byste s dotyčným měli dobré vztahy, ale nevíte, jak to udělat.

Možná vám pomůže následující příklad – kazuistika.

Přišla ke mně klientka s tím, že jí vadí, jak na ni křičí jeden příbuzný. Vlastně křičí na všechny. Vypadá to, že je plný vzteku a neumí normálně promluvit.

Její základní nastavení je: „Jsem bezmocná, nemohu s tím nic dělat a moc mi to vadí“. 10 černá.

Ťukáme základní sestavu EFT. Klientka si najednou vzpomene na příhodu z dětství, kdy jí byly asi 3 roky, měla na sobě hezké šatičky a bílé punčošky. Chtěla běhat. Ale maminka měla strach, že se umaže a zakřičela na ni. Klientka se velmi vylekala.

Zpracováváme metodou obrazu, ve kterém by klientka chtěla jezdit na koni. Dobrá, necháme ji. Maminka se sice diví, ale nechá ji. Klientka je spokojená, šťastná, cítí se bezpečně. To „bezpečně“ je pro ni velmi důležité!!

Bezmocnost klesla na 3 oranžovou. Necháváme ji s láskou a poděkováním odejít.

Za měsíc klientka hlásí, že příbuzný jí pomohl s opravou automobilu. Je z toho PAF!

Za další měsíc se jí zdálo, že už to „nefunguje“, protože příbuzný opět křičí. Na mou otázku, co to s ní dělá, zda se cítí bezmocně, s překvapením odpoví, že je jí to vlastně úplně jedno. Přesto pro jistotu odťukáme ZBYTEK emoce.

Za další dva měsíce je stav normalizovaný, klientka hlásí, že ona je jediná, na koho příbuzný nekřičí, mluví spolu zcela normálně a jejich komunikace je stále lepší a srdečnější. Je nadšená.

Lenka Blahutová, EFT praktik AAMET

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.