primulka

Překvapení na zahradě

A je to tady!

S příchodem úplňku se přihlásily první větší mrazíky. Listí ze stromů na zahradě konečně spadlo. Ne, že bych na tuto událost nedočkavě čekala, protože už druhý rok se snažím „biozahradničit“. Nechávám listí pod stromy, ať se pěkně rozloží a dá stromům potřebnou výživu.

Polední sluníčko mne vytáhlo na zahradu, trošičku to tam poupravit, však to všichni zahrádkáři znají 🙂 A jaké bylo moje překvapení, když jsem pod jabloní uviděla tohle:

primule

Je to primulka, petrklíč, který jsem koupila letos na jaře v obchodě s květinami. Chtěla jsem takový, který mi udělá radost nejen doma v květináči, ale potom ještě další roky na zahrádce. Zahrádkáři vědí, že to není tak úplně snadné takové kytičky dnes sehnat. Vše se šlechtí jen na jedno použití.

Ale měla jsem štěstí. Paní prodavačka mi s úsměvem doporučila dva kousky se slovy: „Právě tyhle se pro tento účel pěstují, u nás v ČR, v Průhonicích“. Uvěřila jsem, a po odkvětu putovaly obě primulky pod jabloň na zahradu. Cca za dva měsíce se u nich objevily znovu květy. Pomyslila jsem si, že se asi tím kvetením vysílí a možná budou příští rok odpočívat.

Ale po dalších asi třech měsících se pod jabloní znovu ukázal kvítek, tentokrát už jen u jedné z primulek. To už mi hlava nebrala. Přeci mám své zkušenosti s kvetením primulí, že? A to, co vidíte na fotce, je už letošní čtvrté kvetení jedné z primulek!!! Tak z toho jsem úplně jelen (až na to, že nemám parohy). Uvidím, co udělá příští rok.

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.