potok

Svůj život si tvoříme sami. Nevěříte?

Jak nahoře, tak dole. Jak uvnitř, tak vně. Jinými slovy: „Žijeme svoji realitu, která vždy odráží nitro“.

Nitro, které bylo emočně zraněno někdy v dětství, kdy jsme se cítili osamocení, bezmocní, nedostalo se nám některých lidských potřeb (lásky, pozornosti) nebo jsme měli vztek (a většinou jsme jej nemohli či nesměli ventilovat), případně jsme cítili veliký strach (z čehokoliv), mohli jsme mít depresi, na někoho jsme žárlili nebo jsme mu záviděli (mohl dostat větší dárek nebo více pozornosti), anebo jsme cítili stud, ponížení, smutek, nepochopení.

Dostávali jsme většinou dobře míněné rady, příkazy a zákazy našich rodičů, prarodičů, učitelů, sourozenců a dalších lidí.

Dnes už jsme velcí, dávno jsme na to vše zapomněli. Žijeme svůj život, a tahle pravidla už přece neplatí. Jenže v podvědomé části mozku stále jsou a stále konají svou práci. Dochází k rozporu mezi levou a pravou polovinou mozku. A pak dojde na tělo. Dává nám výstrahu. Nejprve jemně, potom stále silněji. Člověk se cítí fyzicky tak nějak stále hůř. Najednou, jakoby z ničeho nic se objeví nějaká fobie, alergie, deprese, vážnější, až vážná nemoc.

Málokoho však napadne, že v pozadí většiny nemocí jsou nezpracované emoce, které nás stále zraňují. A kdo nezačne svá stará emoční zranění, staré programy (příčiny problémů) řešit a přepisovat, těžko se uzdravuje.

Je dobré pochopit, že jsme to my sami, kdo rozhodujeme o tom, jak budeme žít a chápat svůj život. Pokud nás tedy cokoliv dostane do nekomfortního stavu, ať už na fyzické úrovni (bolest, nemoc…) nebo na psychické úrovni (emoce…) máme na výběr ze dvou možností. Buď se s tím smířit a nic nedělat nebo na sobě začít pracovat. A s tím nám může velmi účinně pomoci například metoda EFT.

Jakmile ji začneme používat, náš život se začne měnit, protože se začneme měnit my sami. Nejde o to, že bychom snad mohli ztratit či změnit svou identitu, ta zůstává stále stejná, stále jsme to my. Jen znovu napojíme přerušené toky energií ve svém těle. A najednou všechny své nepřátele, vnitřní i vnější, uvidíme novýma očima. Fyzicky i psychicky se nám uleví.

Přijdeme na to, co skutečně je SEBE-láska. Budeme SEBE-vědomější, odvážnější, otevřenější a spontánnější. Zjistíme, že máme najednou daleko více energie, začnou se dávat do pořádku i věci, na kterých jsme vůbec nepracovali.

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.