reflexni masaz nohy

Komunikace dotekem.

Už jste si někdy všimli, že například u kadeřníka, kosmetičky nebo manikérky málokdy bývá ticho? Zákazníci tam povídají skoro celou dobu, a to o docela vážných věcech. Když nám totiž někdo masíruje hlavu, obličej či tělo provádí vlastně DOTEK. A všechny dotekové terapie jsou jedním z původních komunikačních kanálů lidstva.

Tyto dorozumívací kanály jsou tři

  • komunikace hlasem
  • komunikace očním kontaktem
  • komunikace dotekem

A právě tyhle všechny, dříve naprosto běžné a samozřejmé součásti života, jsou dnes jaksi opomíjeny. Může za to moderní technika, kterou jsou TV, mobily, PC, internet a další podobné „hračky“.

Proto se již hodně dlouho snažím tuto komunikaci mezi lidi vrátit. Začínala jsem nejprve dotekem, tedy masážemi. A nejenže jsem já masírovala své klienty, ale začala jsem je to i učit, aby takto dovedli komunikovat i doma. Ať už mezi sebou (udělat si třeba u televize navzájem reflexní masáž plosek nohou) nebo i sami se sebou (např. omlazovací masáž obličeje).

Dnes již se svými klienty používám všechny kanály najednou, protože ráda provádím EFT terapii, druh psychoterapie, která se osvědčila u různých druhů problémů. U této terapie se na sebe díváme, téměř celou dobu mluvíme a také se dotýkáme. A při tom hravou formou vyřešíme klientem zadaný problém.

Jak jste na tom s komunikačními kanály Vy?

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.