skrinka

CHCETE SE LÉČIT NEBO VYLÉČIT?

Tuto otázku klade svým pacientům MUDr. Hnízdil

a já jsem ze své dlouholeté praxe přesvědčena o tom, že to je otázka zásadní.

Mnoho mých klientů se mne ptá na to, jak zlepšit svůj zdravotní stav. Ale když jim napovím několik možností, často se mi zdá, že vůbec neslyší, co jim říkám. Dlouho jsem to nechápala. Dnes už odpověď znám.

Změna je možná jen tehdy, když připustíme, že něco může být jinak, pochopíme, že změna možná je, a uděláme ji.

Vlastně mne k tomu přivedl sám život. Od čtrnácti let jsem měla revmatickou artritidu. Lékaři mamince tvrdili, že bolesti jsou z toho, jak rychle rostu! Věkem se k tomu přidávaly další a další komplikace, až nakonec v mých 28 letech mi „lékařská věda“ sdělila svůj verdikt: „Za pár let skončíte na vozíku“.

A odtud začala má cesta k uzdravení. Nejprve jsem se soustředila na fyzické tělo. Revma zmizelo po aplikaci akupunkturních jehel. Jenže se vracelo. Brzy jsem vysledovala souvztažnosti s psychikou. Dokonce jsem „na stará kolena“ vystudovala psychoterapeutickou školu. Už jsem tedy věděla, PROČ nás potkávají nemoci, ale nevěděla jsem, JAK SE JICH ZBAVIT.

Když člověk hledá pomoc, vždycky ji najde.

I já jsem nakonec našla pomocnou ruku. Seznámila jsem se s metodou EFT (Emotional Freedom Techniques), kterou vytvořil Gary Craig. Informace ze školy a EFT se krásně doplnily. A od té doby si EFT jen chválím. Tuto metodu také nazývají „akupunktura bez jehel“, protože se „jenom“ ťuká na akupunkturní body a u toho se „mluví“.

body EFT

Hledá a nachází se PROČ, a tím se zbavíme problému, ani skoro nevíme JAK. Že je příčina mnohých bolestí našeho těla i duše v naší hlavě, je dnes už hodně lidem jasné. Jenže nevědí, co s tím. Příčina je totiž někde v dětství, kdy jsme zažili stresový okamžik, na který si už dávno nevzpomínáme. Je uložený v některém šuplíčku našich minulých událostí. Např.můj článek Trápí vás protivná alergie?

A kdo nezná metamedicínu, psychosomatické zákonitosti, tomu se těžko hledá příčina soudobých potíží. Psychosomatika jako pojem má svůj původ ve starověké řečtině, a to z dvou slov „psyché“–duše a „soma“–tělo. Její úlohou je zkoumat vztahy mezi těmito dvěma slovy, a to hlavně z vlivu psychických funkcí a pochodů na organizmus.

Já sama jsem si našla příčinu své artritidy v mých sedmi letech, kdy se narodila moje sestra a já začala mít přílišnou zodpovědnost, sem tam přikořeněnou nějakou dětskou křivdou. Po použití EFT se artritida už nevrací .

Kdo z mých klientů se chce opravdu zbavit svých problémů, má zde hodně dobrého pomocníka. Já tuto metodu nazývám HRA. Je o ochotě hrát si a hledat příčiny. NIC SLOŽITÉHO. Může se to naučit každý, kdo bude chtít.

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.