dítě s kočkou

TRÁPÍ VÁS PROTIVNÁ ALERGIE?

Už jste vyzkoušeli všechno možné a stejně se vás drží jako klíště? Už vás nebaví brát spousty prášků? Chcete si užívat života naplno bez jakéhokoliv omezení?

Napíši vám o jednom způsobu řešení, který stojí za to vyzkoušet.

Případ z mé praxe

Ke mně, jako terapeutce, chodí lidé s různými problémy. Jedním z nich jsou i různé druhy alergií. Když nepočítám takové ty „alergie na práci nebo na někoho“ (dnes už vím, že i s takovými se dá něco udělat, abychom se jich zbavili a žili šťastněji), tak je alergií celá paleta.

Jednou ke mně přišla paní, která miluje zvířata, obzvláště chlupatá. Má i svoji kočku, ale bohužel ji musela dát k rodičům, protože se u ní najednou ve 35 letech objevila alergie na zvířecí chlupy.

kočka

Kdykoliv se setkala s takovým zvířátkem, okamžitě dostala kašel, dusila se, zarudly jí oči a začala slzet. Bylo jí to moc líto a chtěla se alergie zbavit bez chemických léků.

Jakou metodu jsem použila a jak funguje

Bylo jasné, že použiji metodu EFT (Emotional Freedom Techniques), metodu emoční svobody, o které píši také v článku Chcete se léčit nebo vyléčit? Této metodě se také říká „akupunktura bez jehel“, protože se při ní ťuká na akupunkturní body na těle.

Touto metodou se dá najít původní stresový okamžik (od 0 do cca dvanácti let), při kterém se do podvědomí zapsala důležitá informace o všem, co v tom okamžiku dítě vnímalo. Mozek to vše vyhodnotil jako život ohrožující a uložil to do podvědomí.

A to je něco jako program v PC, ale schovaný na liště. Už jsme na něj dávno zapomněli, ale on stále běží. Nabaluje na sebe další podobné stresové okamžiky, a když přijde jeho čas, dá o sobě pořádně vědět.

A pak začíná kolotoč problémů, většinou nejprve na úrovni těla. Nezačneme-li řešit problémy těla (a bohužel se setkávám stále častěji s tím, že léky asi nebudou to pravé, protože mnohdy nezabírají), přijdou problémy psychické.

Co s tím?

Musíme najít ten první stresový okamžik a všechny jeho aspekty (vjemy) zpracovat tak, aby mozek pochopil, že dnes už tyto aspekty nejsou „život ohrožující“.

Tak jsme začaly hledat. Ptala jsem se na pocity, které cítí, když nastane alergická reakce. Ty jsme pak hledaly v čase zpátky. Při tom povídání já, jako terapeut, ťukám na akupunkturní body na svém těle a klientka také na svém, tak dlouho, až najdeme ten původní okamžik.

Našly jsme jej cca ve 4 letech.

alergie1

Ve většině případů jsou původní dětské stresy z našeho dnešního „dospěláckého“ pohledu úsměvné. Také tady to tak bylo. Klientka chtěla večer do postele rodičů (což jistě nebylo poprvé, ani naposledy). Ale rodiče byli asi unaveni a poslali ji do dětského pokoje (což také nebylo poprvé, ani naposledy).

A ona si připadala opuštěná, že ji nikdo nemá rád a ani to chlupaté zvířátko nemá.

Dobrý konec

A teď už to šlo rychle. Máme-li ten původní okamžik, můžeme jej „energeticky přepsat“. Tady si můžeme pohrát s fantazií. Klientka si představila, jak je s ní v pokoji kočička. Cítila se šťastná. Tento pocit „z chlupatého zvířete“ jsme zafixovaly do celého těla.

Za pár týdnů mi hlásila, že byla s několika různými cizími chlupáčky, a žádná alergie nepřišla. Jen na tu vlastní kočičku u rodičů má stále alergickou reakci. Tak bude muset přijít ještě jednou, abychom i tady našly příčinu, proč ta jedna ještě „zlobí“.

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.