bolest břicha

Ulcerózní kolitida – kazuistika EFT.

Máte problémy se střevy a trávíte na toaletě stále více času?

WC mísa

Co takhle k lékařské péči přidat péči o duši? Vyzkoušejte psychoterapii hrou s použitím metody EFT!

Pro ilustraci si můžete přečíst následující článek – kazuistiku.

Ulcerózní kolitida. 

Pán středního věku přišel s prosbou o řešení jeho nemoci: ulcerózní kolitidy.

V životě jej to hodně omezovalo. Samozřejmě v práci, ale také ve volnočasové aktivitě, což jej velmi trápilo, protože tu má opravdu rád. Trénuje oddíl kolektivního sportu. Díky nemoci zhubl o 10 kilogramů. Vzhledem ke štíhlé postavě vypadal opravdu velmi hubený. Byl také hodně unavený.

Jeho základní nastavení: Jsem na sebe naštvaný, jsem unavený a všechno mne bolí.

Při ťukání základní sestavy naskočil obraz nedávné návštěvy nemocnice kvůli zhoršení zdravotního stavu a následnému marodění doma. „Jsem unavený, měl jsem horečku, a mám na sebe vztek, že musím být doma a nemohu jet s klukama na zápas. Ležím doma jako placka.“ Uvědomuje si úzkost v břiše.

Při dalším kole ťukání si uvědomuje, že úzkost je stejná, jako v době, kdy nemoc začala, cca před dvaceti lety. Naskočí mu vzpomínka na událost, která těsně předcházela vzniku nemoci. Bylo to pozvání nadřízeného, aby se zúčastnil oslav jeho narozenin. Problém byl v tom, že se mělo letět letadlem. Klient nechtěl do letadla, bál se letět.

letadlo

Ťukáme nejprve strach z letadla, potom strach z toho, že letadlo spadne, a nakonec intenzivní pocit strachu o život. 

Dál to nejde ani po několika kolech ťukání. Intenzita stále na 8, tlak na hlavě a úzkost v břiše.

Použiji pomalé EFT. Po delší chvíli se najednou klientovy vybaví vzpomínka na událost cca ve 4 letech, kdy byl u babičky a zaskočila mu v krku hašlerka (tvrdý bonbon). Dusil se, měl vykulené oči a velký strach, že umře. Babička jej vzala za nohy a třepala s ním, až bonbon vyletěl. Zpracovali jsme metodou obrazu: místo bonbonu má nanuk Míšu.

bonbony Hašlerky

Výsledek? Vztek na sebe se snížil pouze na 7, strach z letadla o polovinu, ale pocit v břiše zůstává. Je tam výrazná barva. Po promytí toutéž barvou je vše o hodně lepší, ale vztek na sebe stále na 6.

Ťukáme dál. Klient si uvědomuje, že je tam jiné nastavení. Výrazný pocit bezmoci (10 červená!), že už se střevy nemůže nic dělat. Několik kol základní sestavy včetně Gamutu. Stále se nemůžeme hnout z místa.

Použijeme tedy opět pomalé EFT. Naskočí vzpomínka na situaci před lety, kdy lékaři diagnostikovali jeho synovi nevyléčitelnou nemoc srdce. Byl bezmocný. Hodnota stoupla na 9 modrou.

Ptám se, zda se chce klient vůbec uzdravit? Jen o 15 %!!!!! Proč? Jak na to přišel? Věří klient vůbec v to, že je možné se uzdravit?  Nevěří. Doktor řekl, že to není možné. Je proti tomu bezmocný. Zpracováváme tu situaci technikou obrazu. Klient si představuje stejnou situaci, jen s tím, že se lékař diví, jak je to možné, že výsledky vyšetření ukazují, že je zcela zdráv. Je to pro něho naprosto bezpečné a normální.

Najednou klientovi naskočí obraz AHA momentu.  „Už jsem to jednou zažil. Mému synovi lékaři také tvrdili, že má nevyléčitelnou srdeční vadu, a on se navzdory tomu vyléčil.“ Také tenkrát byl lékař stejně překvapen. Zpracovali jsme opět technikou obrazu. Klient už věří, že se může uzdravit. Intenzita klesla na 2 bílou. Ťukáme ještě pro jistotu zbytek bezmoci a vzteku na sebe.

Při příští návštěvě ťukáme již něco zcela jiného. Klient hlásí úpravu stolice a vymizení zánětu. Na první pohled je také vidět, že opět přibírá na váze a má již docela pěkné bříško. Je spokojen.

Legrační je, že klient nevěřil tomu, že si mohl vzpomenout na situaci s bonbonem. Zjišťoval v rodině, zda si na to někdo vzpomíná, zda by to mohla být pravda. A potvrdili mu to hned dva členové rodiny :-).

(pro účel zveřejnění je příspěvek zkrácen, tohoto výsledku bylo dosaženo po 3 terapiích)

Na sezení EFT nebo kurz (pokud chcete pomoci sami sobě nebo někomu dalšímu) se můžete objednat na tel. +420 606 357 816 nebo na emailu: lenka-blahutova@seznam.cz nebo na webu www.blahulenka.cz. Termíny kurzů najdete zde.