Co napsal život…. A jak si s tím poradilo EFT.

Co napsal život…. A jak si s tím poradilo EFT?

Kazuistika několika životních problémů, jak mi ji napsala sama klientka.

Uveřejňuji bez komentáře 🙂

Od dětství jsem preferovala samotu. Už jako malá jsem nenáviděla chození do školky mezi děti, ve škole jsem neměla kamarádky, ale spíše kamarády. Na střední škole to bylo o něco lepší – měla jsem JEDNU kamarádku!!!

Uvědomovala jsem si, že je to problém a snažila jsem se ho řešit. Chtěla jsem uklidnit neklid a emoce v sobě. Navštěvovala jsem yogu a tai-chi. Přesto se mi nedařilo cítit se mezi lidmi uvolněně. Milovala jsem lesy, hory, samotu. Ale život mě tlačil do davu. Přestěhovala jsem se do města, pracovala jsem s lidmi, s dětmi, a potom na úřadě. Pořád jsem byla nucena komunikovat a mluvit a mluvit. Chvílemi to bylo dobré a pak zase ne.

Až přišlo přepracování a totální vyhoření. To se mi už nelíbilo vůbec. Jsem přeci bojovník. Tak přišlo na řadu zdraví. Když jsem řekla doktorce, že mě všechno bolí, jsem vyčerpaná, a že už asi umřu, jen se zasmála s tím, že „to pořešíme“. Našla se diagnóza a rok jsme ji tedy řešily. Jenže to bylo ještě horší. Napadlo mne zkusit něco z alternativní medicíny. A bylo mi výrazně lépe. Ale pak se zase vše vrátilo.

A tehdy jsem se u paní Lenky Blahutové seznámila s metodou EFT: „Musím to zkusit. Nemohu nic ztratit!“. Touto metodou se hledá příčina našich potíží v raném věku.

Nejdřív jsem nevěděla, kde je problém, neměla jsem žádné vzpomínky na dětství, matku jsem tam vůbec neviděla. Ale postupně, jak probíhala terapie, se vzpomínky začaly vynořovat. Problém byl v dětství, ve věku 1-3 let.

A tak jsme odťukávaly:

1) Život bez rodičů, zato s přísnou, až despotickou babičkou, bez hraní, pohlazení, jen příkazy a zákazy. Po zpracování se v mé duši lehce vyjasnilo.

2) Matka. Ač je to k nevíře, opravdu mě neměla ráda, a kde mohla, tak mi ublížila. Ne fyzicky, ale psychicky. V dětství i v dospělosti. Nikdy mě nebila  (zřejmě karmická věc, a její vlastní dětství). Moje mladší sourozence milovala. Tohle zpracovat mi přeci jen trvalo chvilku déle. Ale nakonec se to povedlo. Dnes k mamince cítím soucit a lásku.

3) Exmanžel-alkoholik. Odpuštění nestačilo, bylo potřeba ještě EFT.

Teď mi to přijde úsměvné, ale nějak jsem žila s pocitem, že mí nejbližší mi mohou ubližovat. Můj život se vyjasnil, mé zdraví se zlepšilo. Všechno se zdálo v pořádku.

4) Ale plíživě se objevila sezónní alergie, která se rok od roku nenápadně zhoršovala. Letos v lednu mi totálně otekl obličej. Vždycky jsem ji měla celou zimu, od listopadu do jara. Skoro týden jsem se trápila. Injekce a tablety alergii zlepšily, ale nebylo to moc dobré. A pak jsem si znovu vzpomněla na EFT!

Opět jsme zapátraly po příčině. Alergie se poprvé objevila v době mého přepracování, kdy jsem měla s každým přicházejícím zákazníkem pocit: „POZOR!!! Nepřítel se blíží“. A tak zase odťukáváme. 

Po týdnu užívání prášků jsem je přestala užívat – A NIC!!!! Všechno je o.k. Letos poprvé po létech nemám rýmu ani chřipku :-).

Ale víte co?

Nosím s sebou zápisník a při každém rozladění nebo negativní emoci hledám v paměti: proč to přišlo? Kde se to vzalo? A potom ťukám a ťukám. Naučila jsem se základní postup, a dnes už vím, že mohu své zdraví zlepšovat i sama.

Alena Barvenčíková

ALKA, www.strihani-psu-ostrava.cz

 

 

 

Lenka Blahutová
Jsem terapeutkou těla i duše. Pomáhám svým klientům ozdravit jejich těla masážemi a jejich duše vyladit hravou formou psychoterapie, převážně metodou EFT. Jsem autorkou eBooků "Omlazovací masáž obličeje" a "Pořádek v hlavě? S EFT hravě!" www.blahulenka.cz
Komentáře